Finance Brain
Finance Brain je AI tutor pro výuku financí a účetnictví, který vysvětluje každou metodu krok za krokem.

O nástroji
Finance Brain je AI výukový nástroj zaměřený na studenty financí a účetnictví. Místo pouhého poskytnutí výsledku provází uživatele celým postupem řešení – od adjustačních zápisů a T-účtů přes NPV až po příspěvkovou marži – a vysvětluje logiku za každým krokem, dokud látka nedává smysl. Nástroj funguje jako chatbot: student položí otázku ke kurzu, třídní poznámce nebo cvičnému příkladu a tutor odpovídá postupně, s odůvodněním každého kroku. Lze pokládat doplňující otázky nebo požádat o přepočítání konkrétního kroku, pokud výsledek vypadá chybně. Finance Brain je určen primárně studentům vysokých škol a kurzů financí a účetnictví. Předplatné stojí 20 USD měsíčně (neomezený počet otázek, 24/7 dostupnost), přičemž prvních 5 otázek je zdarma bez nutnosti zadávat platební kartu.
Klíčové vlastnosti
- Výuka účetních a finančních metod krok za krokem s odůvodněním každého kroku
- Podpora témat jako adjustační záznamy, T-účty, NPV, příspěvková marže a další kurzoví koncepty
- Možnost pokládat doplňující otázky a žádat o přepočítání konkrétních kroků
- Dostupnost 24/7 bez omezení počtu otázek (v placeném plánu)
- 5 bezplatných otázek bez nutnosti registrace platební karty
- Zrušení předplatného kdykoli bez nutnosti telefonátu nebo e-mailu
Časté dotazy
Je Finance Brain zdarma nebo placený?
Nabízí freemium model: prvních 5 otázek je zdarma bez zadání platební karty. Placený plán stojí 20 USD měsíčně a zahrnuje neomezený počet otázek a přístup 24/7. Předplatné lze kdykoli zrušit bez nutnosti volat nebo psát e-mail.
Pro koho je Finance Brain určen?
Nástroj je určen primárně studentům kurzů financí a účetnictví. Pomáhá s tématy jako adjustační záznamy, T-účty, NPV nebo příspěvková marže – tedy s látkou typickou pro vysokoškolské kurzy. Podle webu zodpověděl přes 200 000 studentských otázek.
Jak se Finance Brain liší od ChatGPT?
Finance Brain je specializovaný výhradně na finance a účetnictví a je navržen tak, aby učil metodu krok za krokem, nikoli jen poskytl výsledek. Každá odpověď ukazuje postup i logiku za ním, takže student dokáže příští podobnou úlohu vyřešit samostatně.
Může Finance Brain udělat chybu?
Ano, nástroj může chybovat. Proto každé vysvětlení zobrazuje celý postup s odůvodněním – student může zkontrolovat jednotlivé kroky, položit doplňující otázky nebo požádat o přepočítání konkrétního kroku, který vypadá chybně.
Kategorie
Štítky
AI novinky do e-mailu
Každý pátek 3 vybrané AI nástroje, prompt týdne a to nejdůležitější ze světa AI – přehledně, česky a bez balastu.
Jeden z nejstarších pravidelných českých AI newsletterů.
Podobné nástroje
Hledáte alternativu k Finance Brain? Tady je 6 podobných nástrojů z kategorie Finance.

Durable
FreemiumDurable je AI nástroj pro tvorbu webových stránek a správu malého podnikání, který vygeneruje we...

Global Predictions Inc
FreemiumGlobal Predictions je AI finanční poradce, který analyzuje investiční portfolia a poskytuje pers...

ZeroTax Al
FreemiumZeroTax AI je AI daňový asistent, který odpovídá na daňové dotazy prostřednictvím chatbota nebo...

Trendspider
FreemiumTrendSpider je all-in-one platforma pro technickou analýzu trhů a obchodování, která kombinuje a...

Babbl
FreemiumBabbl je AI nástroj pro monitoring akciového trhu, který agreguje zprávy, tweety a příspěvky z R...

Onesta
ZdarmaZeptejte se jejich umělé inteligence na jakýkoli dotaz týkající se financí, investování, rozpočt...
Další nástroje v kategorii Finance
Nezůstávejte jen u nejoblíbenějších – tohle jsou další nástroje z kategorie Finance, které stojí za prohlédnutí.





